25 August 2015

Nikiszowiec
I was wearing

H&M Pants, Zara Bag, Zara Shoes, Alicja Sobczak Necklace


Photos Marta Sobczak


Choć w Katowicach mieszkałam wiekszość mojego życia, muszę przyznać, że wizyta na Nikiszowcu była dla mnie ogromnym zaskoczeniem. 
Ponad sto lat temu architekci Emil & Georg Zillmannowie zaprojektowali niezwykły układ niskich budynkoów z czerwonej cegły, który jest do dzisiaj osiedlem górniczym. Wiekszość zdobią niewielkie balkoniki, na których z ulicy widać donice z barwnymi kwiatami, przełamując surowy charakter tego miejsca. Jest tu mała kawiarnia, piekarnia, sklepik ze wszystkim i niczym, a calość wydaje się jakby zawieszona w czasie, jak scena z teatru, odgrywana codziennie w monotonii swych rdzawo-ceglanych łuków.

Mam na sobie między innymi naszyjnik od śląskiej artyski, tworzącej w Londynie - Alicji Sobczak. Zachęcam do obejrzenia jej dzieł na stronie www.alicjasobczak.com .3 comments:

 1. naszyjnik bez wątpienia mnie zachwycił! :)

  Odwdzięczam się za każdy komentarz i obserwację :)
  http://eye-shadoow.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. Nareszcie po całym dniu czytania blogów głównie modowych, spotykam taki gdzie po oglądaniem ładnej dziewczyny w ładnych ubraniach mogę się dowiedzieć czegoś ciekawego. Stylizacja świetna, ale fotograf przydałby Ci się lepszy.

  Zapraszam do siebie:
  http://sonast.blogspot.com/

  ReplyDelete
 3. stylizacja świetna, ten naszyjnik <3 ale akt, fotogram przydałby ci się lepszy :)
  zapraszam do mnie http://subtelneemocjee.blogspot.com

  ReplyDelete