7 August 2016

Dear summerI was wearing

Zara T-shirt, Jeans, Bag and shoes Mango Hat


Photos Magdalena Nowak

Zdjęcia z mojego wakacyjnego wyjazdu na piękną hiszpańską wyspę Mallorca.
Jeżeli zastanawiacie się nad wyjazdem w to miejsce - polecam bez zawahania!
 Jednak w tak turystycznym, pełnym kurortów miejscu (jest to najczęstsza wakacyjna destynacja w europie) najlepiej szukać lokalizacji bliżej centrum większych miast. 
Największą atrakcją podczas wakacji - nie jest tylko odpoczynek na plaży, a poznanie nowych miejsc, nowej kultury, tradycji, lokalnych ludzi i ich kuchni. 
Pierwsze dni mojej podróży na Mallorcę spędziłam na jej północną-wschodniej części wyspy, w miejscowości Alcudia. Jest to mała miejscowość, oddalona od stolicy Mallorca - Palmy - 56 km, gdzie można bezproblemowo dojechać autobusem w 1h15. 
Jeżeli marzy wam się wypoczynek na niezapełnionej plaży, z niesamowicie czystą wodą w rodzinnym klimacie oraz masą sklepików bez podatków i restauracjami z pysznym i nie drogim jedzeniem - koniecznie udajcie się na tą część wyspy.

Przed przyjazdem tutaj, nie zdawałam sobie sprawy z jej ciekawej historii. Biło się o Mallorcę wielu, dzieki temu jej stare miasta mają niesamowitą różnorodność architektoniczną (wpływy np. greckie, rzymskie i arabskie). Ciekawą informacją jest również to, że zamieszkiwał tą wyspę Fryderyk Chopin z jego partnerką George Sand a o wyspie w liście do swojego znajomego napisał tak :

Niebo jak turkus, morze jak lazur; góry jak szmaragd, powietrze jak w niebie. W dzień słońce, wszyscy letnio chodzą, i gorąco; w nocy gitary i śpiewy po całych godzinach

Podpisuję się pod jego 177 letnimi słowami! Więcej informacji o Mallorce już w następnym poście.No comments:

Post a Comment